• O nas

Przedszkole Miejskie nr 6 jest Przedszkolem Promującym Zdrowie. W dniu 27 listopada w Warszawie z rąk pani wiceminister Iwony Michałek, pani dyrektor Anna Mądry odebrała Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. 13 stycznia 2004 r. placówka otrzymała Rejonowy Certyfikat, a 12 czerwca 2006 r. Certyfikat przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkól i Placówek Promujących Zdrowie. Każdego roku, wspólnie z PM nr 13 organizujemy Olimpiady Sportowe, w których biorą udział dzieci z wszystkich przedszkoli mieleckich. Jako jedyne przedszkole mieleckie od wielu lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem im. Brata Alberta organizując wśród rodziców i dzieci akcje charytatywne w okresach świątecznych. Przedszkole posiada dobrze wyposażony gabinet rehabilitacyjny, dzięki czemu zajęcia  korekcyjne prowadzone są na wysokim poziomie. Prowadzona jest Kronika Absolwentów- systematycznie śledzimy losy dzieci - absolwentów przedszkola. Wielu z nich może szczycić się dużymi osiągnięciami w dziedzinie sportu oraz wysokimi lokatami w konkursach przedmiotowych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. W przedszkolu działają kółka zainteresowań: kółko plastyczne, formacja cheerleaderek i klub europejski.