• Relacja z Powiatowego Jarmarku Bożonarodzeniowego

• Już po raz drugi Nasze Przedszkole wzięło udział w Powiatowym Jarmarku Świątecznym na mieleckim Rynku. Wraz z Nadleśnictwem Mielec i Nadleśnictwem Tuszyma pracownicy przedszkola  przeprowadzili zbiórkę charytatywną. Tym razem uzbierana kwota została przeznaczona na rehabilitację Mateusza, który uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Rozprowadzane ozdoby świąteczne zostały wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców podczas bożonarodzeniowych warsztatów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zebrana kwota przerosła oczekiwania organizatorów.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA "GÓRA GROSZA"

Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza !

Celem akcji jest:

- zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

1. a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            2. b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            3. c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            4. d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            5. e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            6. f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2023 do 29.02.2024r.

W naszej placówce Akcja prowadzona będzie we wszystkich grupach. Monety groszowe (od 1 gr. do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika świnki skarbonki umieszczonej w holu przedszkola.

Zachęcamy państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy ważną wartość, jaką jest pamięć zarówno o naszych bliskich, których już z nami nie ma, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii.

Udział przedszkolaków w akcji „Szkoła pamięta" to wspaniała lekcja historii, pamięci oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

• Ogólnopolskie Biegi Uliczne

• W piątek, 13 października na Stadionie Miejskim w Mielcu odbyły się 27. Ogólnopolskie Biegi Uliczne zorganizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec. Nasze przedszkolaki także brały udział w tym wydarzeniu. Wielkie Brawa należą się Julii Sz., Wiktorii B., Tymonowi K., Mateuszowi R., Marcinowi P. oraz Franciszkowi Ż., którzy wspaniale się zaprezentowali.

• DZIĘKUJEMY ZA GŁOSY NA NASZE PRZEDSZKOLE

• WIELKI SUKCES "SZÓSTECZKI"

Pragniemy poinformować, że projekt o wymianę ogrodzenia budynku naszego przedszkola w ramach MBO zwyciężył uzyskując największą liczbę głosów wśród projektów lokalnych, bo aż 1287!!! Oczywiście nie udało by się tego osiągnąć bez Państwa wielkiego zaangażowania i wsparcia, za co SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Taty Filipka B., który zadbał o promocję naszego projektu.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy na film o pracownikach Naszego Przedszkola.

Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• PROSIMY O GŁOSY NA NASZ PROJEKT W RAMACH MBO

W dniach od 20 do 30  września 2023 r. trwa głosowanie na zgłoszone projekty w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Nasze przedszkole zgłosiło swój projekt o montaż nowego ogrodzenia panelowego, w tym wymiana furtki, montaż bramy pożarowej oraz przeróbka i renowacja bramy głównej.

Zachęcamy Państwa do udziału w głosowaniu i prosimy o zaangażowanie swoich rodzin i znajomych.

Głosować można poprzez:

FORMULARZ PAPIEROWY

Karty do głosowania są dostępne od 20 września u wychowawców grup.
            (mogą głosować wszyscy mieszkańcy niezależnie od wieku, którzy zamieszkują Gminę Miejską Mielec. Za niepełnoletnie dzieci podpisują się rodzice)

STRONĘ INTERNETOWĄ (tylko osoby pełnoletnie posiadające profil zaufany)

GŁOSOWANIE ONLINE

JAK GŁOSOWAĆ ONLINE