• Ramowy rozkład dnia

• 6.00 - 8.00 Schodzenie sie dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci i wynikające z własnej aktywności i potrzeb. Kontakty indywidualne, obserwacja (diagnozowanie) zachowań dzieci. Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zabawy integracyjne. Rozmowy indywidualne z rodzicami.

8.00 - 8.10

Zabawy ruchowe.

8.10 - 8.15

Przygotowanie do śniadania, czynności samoobsługowe, higieniczne, porządkowe.

8. 15 - 8.30

Śniadanie.

8.30 - 10.00

Zabawy dowolne w sali. Obserwacja postaw i zachowań dzieci. Realizacja treści podstawy programowej. Udział rodziców w realizacji przedszkolnych przedsięwzięć np. spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty kulinarne, kreatywne poznawanie zawodów, udział w akcji: " Cała Polska czyta dzieciom".

10.00 - 11.00

Przebywanie na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, obserwacja przyrody. Zabawy swobodne z wykorzystaniem sprzętu w ogrodzie, zabawy w piasku. Różnorodne zabawy sportowe. Zabawy i ćwiczenia w sali.

11.00 - 11.30

Utrwalenie nawyków higienicznych. Przygotowanie do obiadu.

11.30 - 12.00

Obiad. Nauka kulturalnego spożywania posiłków. Przygotowanie do leżakowania, czynności higieniczne, samoobsługowe.

12.00 - 14.00

Odpoczynek. Relaksacja przy muzyce.

14.00 - 14.10

Przygotowanie do podwieczorku.

14.10 - 14.20

Podwieczorek.

14.20 - 16.30

Tworzenie warunków do aktywności ruchowej. Rozwijanie indywidualnych potrzeb, talentów, zainteresowań dzieci. Korygowanie ich rozwoju. Indywidualne rozmowy z rodzicami.

j. angielski:

rytmika: