• Historia przedszkola

•                                                   19 lipca 1976 roku zatętniła życiem nowa placówka przedszkolna  przy ul. Piotra Skargi nr 15  Państwowe Przedszkole nr 6

Uroczystego otwarcia dokonali: Budowniczy obiektu - A. Szyszka, Naczelnik  Miasta - A. Ćwiok, Prezes MSM - A. Zawrzykraj, Przedstawiciel MPB - R. Karkut, Przedstawiciel Oświaty i  Wychowania E. Żurek i M. Dudek, Dyrektor ZE - A Szkół w Mielcu - Z. Zanchira, Dyrektor P.P. nr 6 - H. Czerwińska.

W uroczystości wzięły również udział dyrektorki mieleckich przedszkoli oraz przedstawiciele dzieci tych placówek. Dzieci mieleckich przedszkoli zaprezentowały się w wierszach, tańcach i wesoło brzmiących piosenkach. Placówka objęła opieką i nauczaniem 222 dzieci rozmieszczonych w pięciu oddziałach. Oddziały były liczne, ale dobre wyposażenie sal, ładne otoczenie, dobrze zagospodarowany ogród sprawiły, że praca dydaktyczno - wychowawcza prowadzona była na wysokim poziomie. Dużą pomoc w doposażeniu placówki otrzymało przedszkole od wydziału 06 mieleckiej WSK. Z upływem lat jednak zużywał się sprzęt i ubożało wyposażenie placówki. Brakowało środków na jej uzupełnienie, dlatego rozpoczęto prowadzenie mini działalności gospodarczej (aukcje prac dziecięcych, przedświąteczne kiermasze, loterie fantowe, prace rodziców na rzecz przedszkola). Nauczyciele przedszkola uzupełniali swoje wykształcenie na studiach magisterskich i zawodowych, co znacznie podnosiło poziom pracy i rangę zawodu nauczyciela przedszkola. W miarę upływu czasu kadra pedagogiczna zmieniała się. Nad wyżywieniem dzieci w całym okresie trzydziestoletniego funkcjonowania placówki czuwała intendent Jadwiga Tylutka, z szefowymi kuchni: Emilią Lasek, Janiną Furdyną, Józefą Szatkowską i Jolantą Burakowską. Obecnie placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 6. Jest przedszkolem czterooddziałowym. Przedszkole posiada sale gimnastyczną, gdzie prowadzone są zajęcia ruchowe, rytmiczne, nauka języka angielskiego i zajęcia korekcyjno-ruchowe. Placówka posiada sale telewizyjną i pomieszczenie do wyświetlania przeźroczy i slajdów. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Mielec. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. Dyrektorzy: Helena Czerwińska (1976-1986), Helena Sasor (1986-1991), Elżbieta Jachyra (1991 -1994), Anna Mądry (1994-      ).Nauczyciele: Mondziel Helena, Domagała Ewa, Łaba Grażyna, Szpakowska Danuta, Majcher Maria, Myszka Danuta, Jachyra Elżbieta, Paluszek Maria, Wojnarowska Helena, Dziaduch Ewa, Kokoszka Grażyna, Graniczka Ewa,Pyzikiewicz Halina, Zachariasz Alicja, Kołacz Iwona, Śliwa Krystyna, Sobczak Anna, Strzępka Łucja, Krężel Łucja, Kieraś Barbara, Soból Joanna, Staszko Dorota, Kocoł Alicja, Cieśla Władysława, Kaczmarczyk Łucja, Węgrzyn Agnieszka, Zdziebło Bożena, Ryba Urszula, Stalą Teresa, Nowak Renata, Łępa Jadwiga, Pryga Paulina, Chmiel Ludmiła, Padwińska Ewa, Baran Beata, Rembisz Edyta, Kukułka Bogusława, Zaskalska Beata, Hersztek Barbara, Stachowicz Renata, Kościelny Monika, Broda Magdalena. Długoletni pracownicy: Kozioł Maria, Tylutka Jadwiga, Furdyną Janina, Krzysztofik Bogusława, Paterak Krystyna, Kobos Bogusława, Starzyk Józefa, Skrzyniarz Alina, Jarosz Ryszard, Szatkowską Józefa, Paź Andrzej, Rajca Halina, Knot Bogusława, Antoń Krystyna, Kawecka Franciszka, Lasek Emilia, Pulnar Stanisław, Zielińska Zuzanna Święch Kazimiera.