• OGÓLNOPOLSKA AKCJA "GÓRA GROSZA"

Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza !

Celem akcji jest:

- zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

1. a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            2. b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            3. c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            4. d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            5. e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            6. f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2023 do 29.02.2024r.

W naszej placówce Akcja prowadzona będzie we wszystkich grupach. Monety groszowe (od 1 gr. do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika świnki skarbonki umieszczonej w holu przedszkola.

Zachęcamy państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy ważną wartość, jaką jest pamięć zarówno o naszych bliskich, których już z nami nie ma, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii.

Udział przedszkolaków w akcji „Szkoła pamięta" to wspaniała lekcja historii, pamięci oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.