• PODSUMOWANIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO LAS ŁĄCZY NAS

• Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym międzyprzedszkolnym  projekcie edukacyjnym "LAS ŁĄCZY NAS". Szczególne podziękowania dla tych, którzy życzliwie wsparli nasz projekt.

Dziękujemy!

Zapraszamy do oglądniecia relacji z podsumowania projektu edukacyjnego pt. "LAS ŁĄCZY NAS".

• PODZIĘKOWANIE

• Składamy podziękowania wszystkim rodzicom za życzliwe wsparcie w realizację Międzyprzedszkolnego Projektu Przyrodniczego "Las łączy nas!", a w szczególności rodzicom Aurelki i Brunka. Serdecznie dziękujemy!

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,

zatacza koło i wraca do nas"

Flora Edwards

• Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego

• W dniu 26 kwietnia w Przedszkolu Miejskim Numer 9 w Mielcu odbyło się rozdanie nagród w XXII Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym “Z bajką i baśnią w świat wartości”.

Brawo dla Julii W. z grupy Zwinnych Skrzatów, która samodzielnie stworzyła przepiękną tematyczną pracę konkursową reprezentując nasze przedszkole.

• KONKURS RECYTATORSKI

• W dniu 13 kwietnia w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Mielcu odbył się X Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wielkanoc w wierszykach zatrzymana".

Brawo Dla Ani K., która wspaniale zaprezentowała się przed publicznością reprezentując nasze przedszkole.

• NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA

• Serdecznie gratulujemy Emili Ś. z grupy Mali Olimpijczycy, która zdobyła              I miejsce w konkursie na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną” zorganizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu.

• ALEJA PRZEDSZKOLAKÓW- ROZSTRZYGNIĘCIE

• W piątek 24.02 spośród wrzuconych propozycji wybrano imię- ZDROWUŚ, które najlepiej opisuje nasze przedszkole, promujące zdrowie.

Dziękujemy za pomysłowość oraz zaangażowanie w wyborze imienia.

Nasze Przedszkole realizuje projekt przyrodniczy "LAS ŁĄCZY NAS". Dzięki któremu powstanie Aleja Drzew, które zostaną posadzone przez dzieci z miejskich przedszkoli.

W związku z powyższym, poszukujemy IMIENIA dla naszego drzewa.

Zachęcamy dzieci i rodziców do podzielenia się swoimi pomysłami i wrzucenie propozycji do skrzynki, która znajduje się przy głównym wejściu do przedszkola. Obok skrzynki umieszczone są karteczki wraz z długopisem, aby móc zapisać wymyśloną nazwę dla drzewa.

• WAŻNE! KONTYNUACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DLA DZIECI OBECNIE UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2023/24

• Deklaracja o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego  w  roku szk. 2023/24

Od 20 do 27 lutego 2023 r. do godz. 12.00 rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec, a chcą aby ich dzieci kontynuowały wychowanie przedszkolne w danej placówce, muszą złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego  w  roku szkolnym 2023/24. Niezłożenie deklaracji w ww. terminie będzie oznaczać rezygnację z miejsca w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza.

Składanie deklaracji będzie odbywać się przy pomocy systemu elektronicznego poprzez stronę internetową:

Prosimy o zapoznanie się z zasadami kontynuacji, które znajdują się w pliku poniżej

zasady_rekrutacji_-_kontynuacja_604_KB.pdf

• GRATULACJE DLA DZIEWCZYNEK

• Gratulacje dla dziewczynek z grupy Zwinne Skrzaty, które w Ogólnopolskim Konkursie Cyfrowo-Plastycznym pt. „Boże Narodzenie w programie Paint malowane” zajęły:

I miejsce - Barbara W., II miejsce - Julia W. oraz 2 wyróżnienia dla Olgi T. i Nadii W.

Głównym celem konkursu było zachęcanie najmłodszych do twórczego wykorzystywania narzędzi informatycznych, rozwijanie umiejętności obsługi prostych programów graficznych typu Paint, utrwalanie tradycji bożonarodzeniowych, kształtowanie poczucia estetyki.

• PODSUMOWANIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PT. OD NASIONKA DO DRZEWA

• 17 stycznia 2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK odbyły się warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Leki z leśnej apteki”, które poprowadził Pan Łukasz Szatan. Spotkanie stało się również doskonałą okazją do podsumowania Międzyprzedszkolnego Konkursu Przyrodniczego pt. „Od nasionka do drzewa” zorganizowanego przez nasze przedszkole w ramach projektu „Las łączy nas”. Dzieci ze wszystkich miejskich przeszkoli wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością, za co wszystkie otrzymały I miejsce. Całość uświetniła wystawa dziecięcych prac plastycznych oraz degustacja „niespodzianka” przygotowana na bazie jadalnych, prozdrowotnych darów lasu. Zachęcamy do obserwowania kolejnych przedszkolnych działań.

• KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII

• W dniu 12.01.2023r. tj. czwartek będziemy uczestniczyć w koncercie Mobilnej Filharmonii pt. „PIĘKNE BALE W KARNAWALE”.

Prosimy o wpłaty do wychowawcy grup.

• Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością.

Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Mielcu

• Świąteczna wizyta

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele Przedszkola Miejskiego nr 6 obdarowali Urząd Miejski w Mielcu oraz Starostwo Powiatowe symbolicznymi upominkami. Ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców z darów lasu przyjęli: Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś, Kierownik ds. Przedszkoli Patrycja Mądry oraz Starosta Stanisław Lonczak. Wizyta była również okazją do złożenia świątecznych życzeń w imieniu całej społeczności przedszkolnej. Jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!